Stanisław Jerzy Dołżyk  -  pracownia

STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
ARCHIWUM
KSIĘGA  GOŚCI
KONTAKTPracownia rysunku i malarstwa sztalugowego WRSTK


Warszawa
, ul. Nowogrodzka 46/5    "Niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, ale są i inni, którzy dzięki swojej sztuce i inteligencji przekształcają żółtą plamę w słońce."
Pablo Picasso

    Pracownia przygotowuje i kształci w zakresie rysunku i malarstwa sztalugowego oraz widzenia malarskiego w jego szerokim rozumieniu.
Bazując na  osiągnięciach malarstwa, wrażliwości na kolor, formę, światło, stawiamy na osobiste poszukiwania w zakresie środków wyrazu i ekspresji,  proponując otwartą przygodę z malarstwem.

  
    Uczestnikiem  może zostać każdy niezależnie od wieku i od tego, czy kiedykolwiek trzymał w ręku pędzel lub ołówek. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę pracować nad rozwojem własnych plastycznych talentów, albo chcą tylko miło spędzić czas  malując i rysując w grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Jedynymi warunkami uczestnictwa w zajęciach pracowni plastycznej są: udział w indywidualnej rozmowie wstępnej, przystąpienie do Warszawaskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury i opłacanie obowiązujących składek.
Najmłodsza uczestniczka pracowni - Marta, zafascynowana malarstwem Kasi, już wie, że chce zostać najlepszą malarką. Po wyjściu z pracowni zaczyna odliczać pozostałe godziny do następnych zajęć
-  życie jest piękne :)

Pierwsze samodzielnie naciągnięte i przygotowane płótno do malowania - brawo  Karolina ! -  to jest powód do dumy. W dzisiejszych czasach mało który malarz potrafiłby zrobić to tak poprawnie i z takim entuzjazmem.
Przestrzeń i dobra atmosfera w pracowni, to jest to czego malarzowi potrzeba aby uwolnić swoją wyobraźnię.
Pogodna dusza - pogodny obraz.
Jak widać, nikomu się nie nudzi.
Wiesia w poszukiwaniach doskonałości.
Jasiu, proszę nie przeszkadzać !
Dobre rady zawsze są dobrze widziane.
Lekcje rysunku zostały zakończone :)
Przyszła pora na pierwszy obraz wykonany farbami olejnymi na płótnie.
Tak, to jeszcze nie koniec, ale już jest nieźle :)
Pierwsze zmagania Kasi z martwą naturą.
Czy słuchanie muzyki pomaga przy malowaniu ?
Jak widać - pomaga ! : ) 
 Jak ją jeszcze można ożywić ?Cierpliwość Kasi w nauczaniu podstaw rysunku nie zna granic :)Malarskie interpretacje poezji Jacka Kaczmarskiego w moim wykonaniu.